Потресно сведоштво: На Витомир му падна авион во дворот – се трага по пилотите, надлежните молчат (ВИДЕО)

На местото на кое утрово се урна авион на Војската на Србија, во село Брасина, меѓу Мали Зворник и Бања Ковиљача, се наоѓаат противопожарна и полициска екипа. Местото на падот на авионот го надлетуваат и воени и полициски хеликотери, а станува збор за непристапен, шумовит терен, објавува Б92. Според првичните … Продолжи со читање Потресно сведоштво: На Витомир му падна авион во дворот – се трага по пилотите, надлежните молчат (ВИДЕО)