Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне.

Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум и една лажичка рицинусово масло. Изматената смеса убаво втријте ја на темето.

Ставете кеса и замотајте ја со пешкир. Преспијте со маската на косата. Измијте ја, но во водата изматете и една жолчка од јајце.

Последното миење направете го со вода во која сте исцедиле еден лимон. Маската можете да ја повторувате 2-3 пати неделно.

Прочитајте и...  Интересна пижама парти: Брус Вилис и Деми Мур заедно со децата во изолација (ФОТО)

Прочитај повеќе

Виц на денот – Таблети

Слободен печат

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат

На папагалот Хуго не му паѓа тешко карантинот, тој учи нови зборови: Го опоменува сопственикот да стави маска, бидејќи има корона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен печат

Се фали со богатството: Парите на мојата сметка сигурно се збунети! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Слободен печат

Докторите откриваат дали коронавирусот може да се пренесе преку сексуален пат

Слободен печат

По продажбата на интимни фотографии, старлетата Ава ќе има свое реално шоу: Главната награда е вечер со мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Правиме украсни перничиња со Слаѓана Давчева

Јасмина Кантарџиева Димков