Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Рафаел ван дер Варт не е голем вљубеник во играта на дефанзивецот на Манчестер јунајтед.

Хари Мегваер минатото лето за рекордни 80 милиони евра од Лестер премина во Манчестер јунајтед и стана најскап дефанзивец на сите времиња.

Поранешниот холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт смета дека Мегваер е преценет дефанзивец и „црвените ѓаволи“ платија рекордна сума на пари бидејќи очајно им беше потребен дефанзивец, а Лестер ја искористи можноста за да го  „одере“ Јунајтед.

Ван дер Варт во разговорот на холандска телевизија дури и се потсмеваше со квалитетите на Мегваер.

– Мислам дека Мегваер секој ден оди дома и и вели на сопругата „Многу сум лош, а толку заработувам, тие навистина мислат дека сум добар“. Искрено верувам дека тоа го прави и им се смее на сите. Доколку Мегваер вреди 80 милиони евра, тогаш Ван Дајк вреди 300 милиони. Можам да пронајдам тројца аматери кои се способни да го прават истото што го прави Мегваер на теренот. Сериозно го мислам тоа, знам дека звучи смешно, но верувам во ова што го зборувам – вели поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Ајакс, Тотенхем.

Прочитајте и...  Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Хари Мегваер е единствениот фудбалер во Премиер лигата која ги одигра сите минути досега и е единствен играч на Манчестер јунајтед кој ниту еднаш не е заменет во Премиер лигата. Згора на тоа, менаџерот Оле Гунар Солскјер сезонава му ја даде и капитенската лента.

Од друга страна, многу експерти дури и од Англија сметаат дека Мегваер не вреди 80 милиони евра, но коректно си ја извршува својата задача во одбраната на Јунајтед.

Прочитај повеќе

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат