Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Уругваецот кој моментно се опоравува од повредата, откри еден интересен детаљ од својот договор со каталонскиот фудбалски гигант.

Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез во интервјуто за „Радио Каталонија“ вели дека постои голема можност да остане на „Камп Ноу“ и после 2021. година кога му истекува актуелниот договор.

– Постои опција во мојот договор која гласи дека договорот ќе биде продолжен на уште една година доколку во наредната сезона одигран 60% од натпреварите – рече уругвајскиот интернационалец.

Суарез има 33 години и моментно е надвор од составот поради повреда поради која ќе биде надвор од терените до крајот на актуелната сезона.

Прочитајте и...  Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Тоа го активираше „алармот“ во Барса која бара долготрајно решение во нападот за годината која доаѓа, а како најголем кандидат се шпекулира Лаутаро Мартинез од Интер.

Во изминатиот период пристигна Мартин Брајтвајт, како замена за Усман Дембеле, но на сите им е јасно дек Данецот е само „краткотрајно“ решение кое би можело да има пресудна улога во престојното Ел Класико во борбата за шампионската титула сезонава во шпанската „Ла Лига“.

Прочитај повеќе

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат