ЛШ: „Драгонки“ за два меча веќе примија 16 голови - Слободен печат

ЛШ: „Драгонки“ за два меча веќе примија 16 голови

Денеска во рамките од квалификациската група 1, „драгонки“ во второто коло загубија со дури 11:0 од исландската екипа на Бреидаблик.

Четири пати во листата на стрелците се запиша Торвалдсдотир, по двапати Антонсдотир и Магнусдотир, а по еднаш Гунлаугсдотир, Вилхјалмдсдотир и Јохансдотир.

ЖФК Драгон: Коларовска, Шемсовиќ (Петковиќ 90+4`), Дервиши, Николовска (Петревска 65`), Д. Костова, Костеска, Живиќ, Панеска (Гегова 52`), Белистојаноска, Петровска, Ѓорѓевска.

Статистички противникот имаше 17 удари во рамките на нашиот гол, а Драгон само еден.

Во првото коло загубија од Сараево со 5:0. Последната трета шанса за евентуален триумф и секако погодоци, нашиот претставник ќе ја има во вторник против израелскиот тим на АСА Тел Авив.

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × one =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат