Липи: Јуве е најдобрата опција за Де Лихт

Освен италијанскиот шампион, за услугите на де Лихт се заинтересирани уште екипите на Манчестер јунајтед и ПСЖ, ќе видиме дали летово дефанзивецот на Ајакс ќе се одлучи за трансфер.

Човекот кој своевремено го водеше Јуве на тренерската клупа е одушевен од можноста де Лихт да го облече торинскиот дрес.

– Мислам дека најдобро е де Лихт да го облече дресот на Јувентус. Со добар баланс, технички силен и реализира голови. Сум гледал големи играчи како Неста, Барези, Малдини, Ферара, Канаваро, Матераци, но никогаш не сум видел таков добар играч во негови години – рече Липи.

Прочитајте и...  Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Според легендарниот стратег Јуве би добил многу на квалитет ако холандскиот фудбалер биде покрај Кјелини и Бонучи.

Тоа би бил клуч Јуве биде уште посилен и тогаш би можел да ја оствари секоја цел, па дури и го освои толку посакуваниот трофеј во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат