ЛеванГОЛски со хет-трик во Гелзенкирхен! (ВИДЕО)

После ремито на стартот од шампионатот со Херта Берлин, овојпат фудбалерите на Нико Ковач не дозволија никакво изненадување, иако беше најавено како дерби на лигашката рунда.

Но, далеку беше тоа од дерби, во Гелзенкирхен блескаше полскиот напаѓач на баварскиот гигант, Роберт Левандовски.

Најпрвин стрелаше од пенал во 20 минута, па зголеми на стартот од вториот дел, а конечниот епилог го постави во 75 минута после асистенцијата на Коман.

Иако си заминаа Робен и Рибери, германскиот шампион летово направи фантастични потези со новите засилувања Перишиќ и Кутињо кои дефинитивно донесуваат огромен квалитет во играта на Баерн, особено во делот на нападот.

Во останатите дуели од саботната програма беа постигнати следните резултати: Аугсбург-Унион Берлин 1:1, Дизелдорф-Баер Леверкузен 1:3, Хофенхајм-Вердер Бремен 3:2, Мајнц-Борусија Менхенгладбах 1:3 и Падерборн-Фрајбург 1:3.

Прочитајте и...  Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

8 − оне =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат