бундес лига Archives - Слободен печат

Tag : бундес лига

Спорт Фудбал

Не се гарантира безбедноста, одложени натпревари во Германија и Холандија!

Слободен печат
Претходно објавивме дека Германија веќе неколку дена се подготвува за невремето „Сабине“ поради кое се очекуваат ветрови со брзина од 120 километри на час. Поради...
Спорт Фудбал

Тепачка на тренингот на Баерн Минхен (ФОТО)

Слободен Печат
Факт е дека Баерн сезонава игра во променлива форма и не бележи најдобри резултати како во минатите сезони. Моментно во Бундес лигата после 19 кола...
Спорт Фудбал

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот шампион со убедливиот триумф во дербито на 19. коло од Бундес лигата, дојде на само еден бод од лидерот на табелата Лајпциг и најави...
Спорт Фудбал

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат
Тотенхем има само една недела да најде замена за повредениот Хари Кејн, но до договор не е воопшто блиску. Желбите како Муса Дембеле, Виктор Осимен...
Спорт Фудбал

Бундес лига: Баерн се мачеше до трите бода! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на „Алијанц арената” во Минхен, екипата на Волфсбург 85 минути добро се бранеше и одолеваше на нападите на фаворитот, но финишот, младиот Циркце и...
Спорт Фудбал

Баерн без милост, покер на „милионерите“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Баерн Минхен денеска на атрактивен стави крај на серијата од два порази по ред во Бундес лигата. Баварците со 6:1 го торпедираа Вердер кој преку...
Спорт Фудбал

Баерн се „откажува“ од титулата, Бундес добива нов шампион!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 14. коло во Бундес лигата на сите пет натпревари триумфираа домаќините, меѓу нив и Борусија Менхенгладбах која на домашен терен со...
Спорт Фудбал

Баерн е повторно „неуништлив“: Изгледа било до тренерот..! (ФОТО)

Слободен печат
После шокантниот пораз на 2. ноември на гостин во Бундес лигата кај Ајнтрахт Франкфурт (5:1), тренерската клупа ја напушти Нико Ковач. Хрватскиот стратег и пред...
Спорт Фудбал

„Милионерите“ сакаат да го расипат трансферот на Јунајтед!

Слободен печат
Германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд се вклучи во трката со Манчестер јунајтед за потписот на Хрватот Марио Манџукиќ од Јувентус, пренесува „Кикер“. Искусниот 33-годишниот голгетер...
Спорт Фудбал

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
На натпреварот од Бундес лигата помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт (1:0) се случи несекојдневна ситуација во која капитенот на гостите заработи црвен картон поради старт на...