20.8 C
Скопје

Tag : Шалке

Спорт Фудбал

Братска љубов: Шалке и Вардар заедно испаднаа, заедно посилни ќе се вратат!

Слободен печат
Како што е веќе познато, верните навивачи на Шалке и Вардар се збратимени и имаат голема почиту едни спрема други. Сезонава и двете екипи испаднаа...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шалке испадна од Бундеслигата по точно 30 години

Слободен печат
Екипата на Шалке за прв пат од 1991 година испадна од најсилната германска лига. Поранешниот германски шампион во 30. коло од Бундеслигата загуби со 1:0...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Во Бундеслигата ништо ново, Победа на Баерн, пораз на Шалке

Слободен печат
Актуелниот шампион Баерн Минхен како гостин до 3:1 го совлада Вердер и станата лидер на табелата со 58 бода, пет повеќе од Лајпиг од кого...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Баерн им се врати на победите во Бундеслигата

Слободен печат
Актуелниот германски, европски и светски шампион Баерн Минхен по двата натпревари во Бундеслигата на кои доживеа пораз и едно реми, денеска им се врати на...
Спорт Фудбал

Кабак на позајмица во Ливерпул, Мустафи го напушти Арсенал

Слободен печат
Ливерпул го промовираше Озан Кабак кој доаѓа од Шалке како позајмица до крајот на сезоната.. Овој 20-годишен турски дефанзивец ги комплетираше лекарските прегледи во Германија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул ќе ја освежи одбраната за 30 милиони евра!?

Слободен печат
На последниот ден од преодниот рок клубот од „Енфилд“ ќе се обиде да го ангажира досегашниот дефанзивец на Шалке, Озан Кабак. Информациите велат дека Ливерпул...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Зидан сигурно се чуди, Јовиќ двоен стрелец за Ајнтрахт!

Слободен печат
Само што се врати во поранешниот клуб Ајнтрахт Франкфурт, веднаш блеска српскиот интернационалец Лука Јовиќ. Потсетување дека во бундеслигашката екипа дојде како позајмица (до крајот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: После 30 натпревари без победа, конечно насмевки во Шалке!

Слободен печат
Шалке без сомнение ја игра една од најлошите сезони во својата клупска историја, а денеска во 15 коло го забележа првиот триумф во Бундеслигата. И...
Спорт Фудбал

Најголемите лузери во Бундеслигата го молат Шалке: Немојте да ни го срушите рекордот

Слободен печат
Шалке последната победа ја оствари дури на 17. јануари и тоа против Борусија Менхенгладбах, а оттогаш има дури 29. натпревари во Бундеслигата без победа. Во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шалке „плаче“ за Цвајта

Слободен печат
Фудбалерите на Баер Леверкузен со 3:0 на гостувањето кај Шалке славеа на последниот натпревар од 10. коло од Бундеслигата и ја продолжија агонијата на поранешниот...