• Шалке

ФОТО: Чурлинов не е во првиот тим на Шалке, иако помогна да се врати тимот во Бундеслигата

Дарко Чурлинов минатата сезона во Бундеслига 2 во дресот на Шалке имаше учинок од два голови и четири асистенции. Навивачите беа импресионирани од перформансите на македонскиот репрезентативец кој имаше значаен придонес за клубот од Гелзенкирхен да се врати во Бундеслигата. Желбата на фановите беше Чурлинов да остане и следната сезона, но тоа нема да се …

ФОТО: Чурлинов не е во првиот тим на Шалке, иако помогна да се врати тимот во Бундеслигата Read More »