Куче скитник следело луѓе: Никој не знаел зошто, па ОТКРИЛЕ ВИСТИНА која им ги скршила срцата (ВИДЕО)

Многу луѓе од страв или недостаток на емпатија бегаат од кучињата скитници.

Меѓутоа тие често бараат помош, бидејќи животот на улица е суров.

Ова куче постојано ги следело луѓето. Некои само би заминале, некои би му донеле храна, а многу мислеле дека тоа куче е нечие, бидејќи на прв поглед изгледало здраво и нормално.

Но, кучето ги следело луѓето бидејќи сакало да му помогнат и без човечка помош тоа не би преживеало.

Кога го прегледале волонтери од организацијата „Howl Of A Dog“ сфатиле дека неговата кожа е воспалена и инфицирана. Му требало неколку часа за да се опушти и да им верува, па потоа влегло во нивниот автомобил. Следело медицинско бањање, лекови и многу љубов и нежност.

Прочитајте и...  Хороскоп за 3 јули: Денот носи многу радосни вести

Иако за неколку месеци целосно закрепнало, на некои делови од телото влакната никогаш не му пораснале, а неговите заби биле ужасно оштетени од лошата исхрана и животот на улица.

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат