Кошаркарките во последниот четврти шешир за ЕП 2021 – Слободен печат
КошаркаСпорт

Кошаркарките во последниот четврти шешир за ЕП 2021

Покрај Македонија, во последниот шешир се сместени уште и селекцииет на Естонија, Бугарија, Финска, Албанија и Данска.

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во последниот четврти шешир во квалификациите за Европското првенство вп 2021 година. Покрај Македонија, во последниот шешир се сместени уште и селекцииет на Естонија, Бугарија, Финска, Албанија и Данска.

Репрезентациите ќе бидат поделени во девет групи од кои шест ќе бидат составени од четири репрезентации, а три групи ќе имаат три репрезентации.

Првопласираните репрезентации од секоја група како и петте најдобри второпласирани репрезентации ќе се квалификуваат на Европското првенство кое ќе се одигра во 2021 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close