Конечна одлука на УЕФА: Завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа во август

Европската фудбалска унија тоа што го најави вчера, денеска го реализира и со договор со претставниците на 55 национални федерации одлучи завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа да ги премести за јули и август.

Во УЕФА се свесни дека пандемијата со коронавирусот нема брзо да заврши и за постојано да не се поместуваат термините одлучија завршницата да биде во месеците кога се очекува коронавирусот да биде ставен под контрола.
Поместувањето на завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа за јули и август ќе донесе и одложување на новата сезона како и репрезентативните настапи во Лигата на Нациите.

Прочитајте и...  Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супермаркет во Јувентус, 11 фудбалери на продажба

Слободен печат

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат