Комплетирана програмата за музичкиот дел на „Каменичко Културно Лето 2019″

Десетина дена пред одржување на манифестацијата „Каменичко Културно Лето 2019″, еден од најмасовните музички настани кој по 11-пат ќе се одржи во Македонска Каменица, познати се сите изведувачи кои ќе настапат на градскиот плоштад. Како што информираат од Општината, покрај македонските Анета и група Молика, 2 Бона и локалниот бенд Риплеј, потврдени се и настапите на српската музичка ѕвезди Наташа Беквалац.
-Главното случување е на 28 август кога пред присутните ќе настапат група Галија и Тропико бенд. За време на „Каменичко Културно Лето” се очекува дека повеќе од 20 илјади посетители ќе дојдат во Македонска Каменица и ќе имаат можност да уживаат во бесплатните концерти на популарните изведувачи, информираат од Општината.
Манифестацијата, како што додаваат, се одржува на крајот на летото од причина што на 28 август се прославува и Денот на општина Македонска Каменица и Ден на рударите.
Манифестацијата е финансирана од Општина Македонска Каменица и Рудник Саса.
Прочитајте и...  Кривичен суд: Вработениот во судската писара е негативен на вирусот

Прочитај повеќе

Осум минути се слушаше само дишње: Aмериканска детска телевизија ги поддржа протестите на необичен начин (ВИДЕО / АУДИО)

Слободен печат

Г7 со билатерални договори ќе ги олеснуваат долговите на најсиромашните земји

Слободен печат

Белата куќа забрани кинески патнички авиони да летаат до САД

Слободен печат

Османи му го честита на Хоти изборот за нов премиер на Косово

Слободен печат

Трудо запрашан за протестите во САД остана без зборови (ВИДЕО)

Слободен печат

Две лица вработени во детска градинка во Пробиштип позитивни на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп: Јас сум најдобар за црнечкото население од Линколн

Слободен печат

ИАТА: Пораст на патничкиот авиосообраќај во мај од 30 отсто

Слободен печат

Кастанер ветува казна за „секоја грешка” или расистички збор во француската полиција

МИА Агенција

Јанева пред ревизорите се соблекла по долна облека, дадена и е инекција за смирување

Слободен печат

Османи: Владата на Хоти не ја претставува волјата на граѓаните на Косово

МИА Агенција

Слободен печат на Инфективна клиника: Коронавирусот постои и никој не е имун на него (ФОТО+ВИДЕО)

Мими Шушлеска Петкова