дел Archives - Слободен печат

Tag : дел

Еспресо Шоу биз

Инфлуенсерка заработува 300 долари месечно, но овој дел од работата и е одвратен! (ФОТО)

Слободен печат
Бразилката Наталиа Гарибото (26) којa на Инстаграм ја следат над 1.6 милиони луѓе, тврди дека нејзината работа, без оглед на тоа што заработува многу, може...
Еспресо Шоу биз

По Џенифер Анистон и оваа ѕвезда стана дел од Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Се повеќе холивудски ѕвезди им се придржуваат на социјалните мрежи, а сега уште еден член од А листата стана дел од Инстаграм. Станува збор за...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Шминка на овој дел од телото никогаш не би очекувале, дали Македонките ќе го прифатат овој нов необичен тренд? (ФОТО)

Слободен печат
Само што помисливме дека досега се сме виделе… Заборавете на иновациите за шминкање на очите. View this post on Instagram 귀걸이를 하면 1.5배 예뻐보인다는 말이...
Вести Планета

На Турција и е испорачан вториот дел од рускиот систем С-400

Слободен печат
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави денеска дека е завршена испораката на вториот дел од рускиот ракетен систем С-400 и додаде дека системот...
Вести Ви Препорачуваме Регион

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Ѓукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

Слободен печат
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, ги примил акредитациите од новиот косовски амбасадор во Подгорице Илбер Хисе. Ѓукановиќ за време на разговорот го истакнал „напредокот“...
Вести Култура

Комплетирана програмата за музичкиот дел на „Каменичко Културно Лето 2019″

Слободен печат
Десетина дена пред одржување на манифестацијата „Каменичко Културно Лето 2019″, еден од најмасовните музички настани кој по 11-пат ќе се одржи во Македонска Каменица, познати...
Вести Скопје

Утре без вода ќе биде дел од Општина Центар

Слободен печат
Дел од корисниците лоцирани на улицата „Антоние Грубишиќ” бр.10 утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот...
Вести Економија

Комората на медијатори стана дел од ССК

Слободен печат
Комората на медијатори пристапи во Сојузот на стопански комори (ССК) со што таа  е официјално  34. комора vo ССК. Комората на медијатори работи на алтернативно...
Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
Вести Економија

Донесен Законот за враќање на дел од ДДВ-то

Слободен печат
Собранието вчера во скратена постапка го донесе Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица, чија цел, според Владата како...