18 C
Скопје

Tag : музичкиот

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Вести Култура

Комплетирана програмата за музичкиот дел на „Каменичко Културно Лето 2019″

Слободен печат
Десетина дена пред одржување на манифестацијата „Каменичко Културно Лето 2019″, еден од најмасовните музички настани кој по 11-пат ќе се одржи во Македонска Каменица, познати...