„Комити“: Да му се поклониме на Карачиќ за сите солзи и радости! (ФОТО)

Македонскиот и европски шампион в сабота од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје во седмото коло од ЛШ ќе го пречекаат полскиот состав на Кјелце.

Моментно ракометарите на тренерот Едуард Кокшаров се на второто место во групата „Б“ со осум бодови (три помалку зад лидерот Кил), еден повеќе од третопласираниот Кјелце и Монпелје на четвртата позиција со по седум бодови.

Важна битка во битката за второто место, повторно се очекуваат полни трибини, а по повод овој дуел против Кјелце во чии редови настапува екс играчот на „црвено-црните“, кој остави длабока трага во главниот град, Хрватот Игор Карачиќ, навивачката група на Вардар, „Комити“ излезе со соопштение:

фото/фејсбук/рк вардар

– Има многу играчи кои ќе не задолжија со своето залагање, борбеност, талент и харизма, многумина кои ни подарија моменти на кои секогаш ќе се сеќаваме, на кои ќе се гордееме и ќе раскажуваме дека сме имале привилегија да сме нивни современици и да ги доживееме…

Прочитајте и...  Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Тешко е да доловиме што е она што значи овој човек за нас и за Вардар, но ако мора да има еден кој вечно ќе стои високо на пиедесталот, ако има еден на кој треба името да му го славиме а не е во Вардар, ако има еден кој заслужува да му биде подигнат споменик, тој еден не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување…Тој е тој, легендата – Игор Карачиќ!!!

Да му се поклониме и заблагодариме за сите солзи и радости, за сите моменти поминати заедно.
Игор е наш, наш и ќе остане.
Сите во сала!!!

-„Комити“-

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат