КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Во текот на зимскиот преоден рок, еден од играчите на ПСЖ се поврзуваше со заминување од клубот, станува збор за Лејвин Курзава.

Францускиот лев бек беше на „мета“ на Арсенал и Јувентус, но играчот да одлучи да остане во Париз.

Курзава има договор со „светците“ до крајот на сезоната, односно до 30 јуни 2020 година.

Хуан Бернат и натаму се опоравува од повреда, Курзава се најде во составот за првиот натпревар од осминафиналето во ЛШ против Борусија Дортмунд.

Токму на овој дуел Курзава имаше една солидна партија сè до моментот кога во прв момент изгледаше како една супер акција во нападот која може да биде крунисана со погодок, за на крајот истата да биде „упропастена“.

Прочитајте и...  Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Прочитај повеќе

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат