Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Во првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, два неочекувани резултати.

Елиминациската фаза во елитното клупско натпреварување започна со два неочекувани резултати, европскиот шампион Ливерпул загуби во првиот осминафинален натпревар од Атлетико Мадрид со минимални 1:0, додека Ерлинг Халанд продолжи со фантастичните игри е и најзаслужен за поразот на ПСЖ.


Атлетико Мадрид одлично го отвори натпреварот, Саул Нигуез уште во четвртата минута го совлада Алисон, а на крајот се покажа дека тоа беше единствен гол на натпреварот.

твитер

Ливерпул во продолжение од натпреварот ја имаше иницијативата но не успеа да пронајде начин да го совлада Јан Облак.

Ерлинг Халанд каде што застана со Салзбург продолжи и во дресот на Борусија Дортмунд. Младиот Норвежанец ги постигна двата гола за „милионерите“ кои приредија вистинско изненадување и со 2:1 го совладаа ПСЖ.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Мрежите мируваа во првото полувреме, за во второто за само осум минути да паднат три гола. Прво Халанд во 69. минута донесе предност за Борусија, потоа Нејмар во 75. минута погоди за ПСЖ. Радоста на французите за израмнувачкиот гол траеше само две минути, повторно Халанд погоди за триумф на Борусија Дортмунд.

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јакимовски се пријави за хуманитарен лет, но и натаму е на „листата на чекање“!

Слободен печат

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат