Tag : ерлиг халанд

Спорт Фудбал

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат
Елиминациската фаза во елитното клупско натпреварување започна со два неочекувани резултати, европскиот шампион Ливерпул загуби во првиот осминафинален натпревар од Атлетико Мадрид со минимални 1:0,...