Кокс и Анистон објавија заедничко видео, фановите воодушевени од деталот на нивните маички

Фото: Инстаграм

Џенифер Анистон и Кортни Кокс објавија кратко видео и ги воодушевија пријателите…

Тие две позираа во маички на кои пишува „Пријатели засекогаш“, што алудира на мегапопуларната серија „Пријатели“.

На маичките се испринтани и шест клучеви кои го означуваат крајот на серијата во кој сите шест пријатели – Рејчел, Моника, Рос, Џои, Фиби и Чендлер ги оставија своите клучеви од култниот стан откако Моника и Чендлер одлучија да се преселат во нов дом.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

„Ова е иконично“, „Преслатко“, „Леле, преслатки сте“, „И ние сакаме вакви маици“, „Ве сакаме“, се само некои од коментарите.

Видеото е прегледано повеќе од 21 милион пати.

Видео на денот