Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Како што и се најавуваше, селекторот на српската репрезентација, Игор Кокошков денеска и официјално е промовиран како нов тренер на Фенербахче.

Покрај ангажманот во кошаркарската федерација на Србија, беше и помошен тренер во Сакраменто Кингс, така што сигурно ќе мора да ја напушти функцијата во САД.

Претходните денови во медиумите се најавуваше дека Кокошков за првпат после 20 години професионално ќе ги напушти САД, а сега тоа е и потврдено.

Како што објавуваат од турскиот клуб, новиот стратег потпиша договор на три години.

Досегашниот помошник на Лук Волтон во НБА екипата на Сакраменто Кингс, на клупата на Фенер го замени српскиот тренер Жељко Обрадовиќ.

Прочитајте и...  Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат