16.8 C
Скопје

Клупските легенди се враќаат во Работнички: Симиќ е нов тренер, Чековски е спортски директор

Екипата на Работнички по неуспепшната сезона во која екипата не успеа да освои ниту еден трофеј во домашните натпреварувања, додека имаше и лош настап во АБА2 лигата, се одлучи на големи промени за наредната сезона и во Градски Парк врати две имиња кои со голен успех го носеа дресот на тимот од Градски парк.
Нов тренер на местото на Димитар Мираковски во следната сезона ќе биде Тони Симиќ, а во клубот се враќа и Ѓорѓи Чековски.
Нов спортски директор ќе биде Ѓорѓи Чековски за кого ова ќе биде прва функција по завршувањето на кариерата пред две години.

Поврзани вести

Циципас на пет минути пред стартот на финалето против Ѓоковиќ дожна тажна вест

Слободен печат

ВИДЕО: Бразил со рутинска победа на стартот на Копа Америка

Слободен печат

ВИДЕО: „Метла“ за Денвер, Јокиќ исклучен

Слободен печат

Јанис го возврати ударот, Милвоки ја стопи предноста на Бруклин

Слободен печат

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој постигнал гол на ЕП

Слободен печат

ЕВРО 2020: Спектакл во Амстердам со среќен крај за „лалињата“

Слободен печат

Остави Коментар