12.8 C
Скопје

Tag : тони симиќ

Кошарка Спорт

Клупските легенди се враќаат во Работнички: Симиќ е нов тренер, Чековски е спортски директор

Слободен печат
Екипата на Работнички по неуспепшната сезона во која екипата не успеа да освои ниту еден трофеј во домашните натпреварувања, додека имаше и лош настап во...
Кошарка Спорт

Времето на овие кошаркарски херои допрва доаѓа!

Слободен печат
Раководството на КФСМ ја поздрави одличната игра на јуниорите кои ни донесе полуфинале на првенството кое се одигра во Орадеа, Романија. Времето на овие млади...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

Кој што сака нека збори, момците испишаа историја!

Коминовски Фидан
Македонската машка јуниорска репрезентација се пласира на четвртото место на Европското првенство за кошаркари до 18 години (дивизија „Б“) откако на натпреварот за трето место...
Кошарка Спорт

Јуниорите останаа без пласман во „А“ дивизијата

Слободен печат
Избраниците на селекторот Тони Симиќ во клучниот меч и последната шанса за учество во Дивизија „А“ загубија од Чешка со 89:80 (28:21, 17:28, 30:18, 14:13)....
Кошарка Спорт

Пораз од Израел, јуниорите имаат уште една шанса за Дивизија „А“

Слободен печат
За жал поразени се избраниците на селекторот Тони Симиќ кои загубија од селекцијата на Израел со конечен резултат 66:78. Нашите кошаркарски јуниори добро го започнаа...
Кошарка Спорт

Јуниорите продолжуваат без грешка на ЕП!

Слободен печат
Денеска јуниорите ја продолжија победничката серија, беше совладана и Данска со конечен резултат 80:73 (17:15, 24:20, 21:13, 18:25). Први стрелци во нашите редови беа Марко...