12.8 C
Скопје

Tag : ѓорѓи чековски

Кошарка Спорт

Клупските легенди се враќаат во Работнички: Симиќ е нов тренер, Чековски е спортски директор

Слободен печат
Екипата на Работнички по неуспепшната сезона во која екипата не успеа да освои ниту еден трофеј во домашните натпреварувања, додека имаше и лош настап во...
Кошарка Спорт

Гечевски е најголемиот мајстор, можеше да игра во НБА лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешен кошаркар на белградски Партизан во интервјуто за „Моцарт Спорт“ зборуваше за квалитетите на поранешниот македонскиот репрезентативец, Тодор Гечевски. Аљоша Митровиќ своевремено ги бранеше боите...