17 C
Скопје

КК Работнички ангажираше тројца нови играчи

Тимот од Градски парк ќе продолжи во сезоната со нови засилувања со кои ќе атакува на добар резултат во АБА2 лигата, како и на домашната сцена.

Работнички ангажираше тројца странски играчи, Мирко Мулалиќ кој доаѓа од Словенија и игра на бековската позиција.

Потоа, нов центар е 27-годишниот Хрват Филип Бундовиќ, а тука е и Американецот Рајнер Торнтон, високи 199 см.

Торнтон инаку настапува како крило, претходно беше дел од Универзитетот Мемфис и за првпат ќе игра на европско тло.

Моментно во АБА2 лигата Работнички е на претпоследното 13 место со девет бодови.

Прочитајте и...  Дали дојде време Салах да си оди од Ливерпул

Поврзани вести

Георгиевски: Мотор е потенцијален противник и во Лигата на шампионите

Слободен печат

Велковски се враќа во тимот на Е. Пелистер: Против Татран ќе се покажеме во вистинско светло

Слободен печат

Алушовски: Натпреварот со Елверум физички и психички не исцрпи, но против Мотор одиме на победа

Слободен печат

Англичаните сметаат дека Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер во историјата

Слободен печат

Бабиќ: Одбраната е клучот за победа над Татран

Слободен печат

Златан му порача на Леброн: Батали ја политиката

Слободен печат

Остави Коментар