9.2 C
Скопје

ВИДЕО | Кинеско „сообраќајно чудо“: Од Лондон до Париз за само 47 минути

Кинеското „сообраќајно чудо“ е прво од ваков вид во светот – прототипот на супербрзиот воз, како што тврдат неговите творци, може да достигне брзина од 620 км/ч.

При таа брзина од Лондон до Париз би се стигнувало за само 47 минути.

Правењето на 21 метар долгиот прототип чинело 7,5 милиони евра.

Погледнете го.

Прочитајте и...  Првата дама на најубав начин ѝ се заблагодари на Националната гарда: им испече и однесе од  омилените колачи

Поврзани вести

Рики Мартин со новиот имиџ ги разочара следбениците

Слободен печат

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е легендата за Петар Божаниќ

Милена Ризовска

Секое утро се будела преморена, па ставила ноќна  камера: Се шокирала кога забележала две очи!

Слободен печат

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Остави Коментар