-2.4 C
Скопје

Tag : прототип

Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО | Кинеско „сообраќајно чудо“: Од Лондон до Париз за само 47 минути

Слободен печат
Кинеското „сообраќајно чудо“ е прво од ваков вид во светот – прототипот на супербрзиот воз, како што тврдат неговите творци, може да достигне брзина од...
Вести Свет

Иран работи на прототип на центрифуга која е 50 пати побрза од дозволеното со нуклеарниот договор

Слободен печат
Шефот на иранската Организација за атомска енергија Али Акбар Салехи денеска изјави дека Иран работи на прототип на центрифуга која е 50 пати побрза од...
Забава Магазин

Шише Coca Cola од 150 000 долари

„Coca-Cola Bottling Company of Atlanta“ не можеше да се одлучи како треба да изгледа шишето од омилениот газиран пијалок ширум светот… Поради оваа причина, тие во...