• воз

Воз удри во автомобил кај Велес, едно лице е тешко повредено

На 18.07.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на пругата помеѓу железничките станици Велес и Чашка, поточно на патен премин кај с.Горно Оризари се случила сообраќајна незгода помеѓу товарен воз кој сообраќал на релација Прилеп-Трубарево и патничко возило „цитроен берлинго“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Е.П.(46) од Велес. Во незгодата, возачот Е.П. се здобил …

Воз удри во автомобил кај Велес, едно лице е тешко повредено Read More »