14 C
Скопје

Tag : воз

Вести Некатегоризирано Регион Слајдер

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат
Бојан Алексиќ (20) од Кленак, Војводина, почина вчераутро околу 3 часот на железничката станица во Рума, кога од засега непознати причини се обидел да се...
Хроника

Товарен воз се излизга кај Романовце, нема повредени

Товарен воз се излизга на пругата во село Романовце, Кумановско нема повредени лица, соопштија денеска од ЈП за Железничка инфраструктура, Железници на Македонија- Скопје. Несреќата се случила во...
Вести Свет

Италија доби „ковид фри“ возови: Потребен е негативен тест за влез во возот кој сообраќа меѓу Рим и Милано

Слободен печат
Денес започнаа да сообраќаат два брзи воза меѓу Милано и Рим, наутро и навечер, кои ќе бидат „ковид фри“  , пишува весникот „ Ил Џорнале“. Ова...
Хроника

Воз прегази момче кај Велес

МИА Агенција
Воз кој сообраќа на релација Гевгелија – Скопје, денеска околу 11:40 часот во Велес, пред новиот мост „Гемиџии” прегазил 21-годишно момче, потврдуваат за МИА од СВР...
Хроника

Оштетен воз кај Бунарџик, удрил во камен поставен меѓу шините

Горан Наумовски
Вчера околу 18.30 часот на пругата Табановце-Скопје, поточно помеѓу железничка станица Миладиновци и железничка станица Илинден – во близина на надвозникот за с.Бунарџик, патнички воз...
Вести Хроника

Каменуван патничкиот воз на релација Табановце-Скопје

Слободен печат
Денес во 05.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека едно лице го каменувало патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје. Повредени патници нема, а...
Вести Македонија Слајдер

На необезбеден премин на пруга кај селото Горни Подлог: Воз од Скопје за Кочани вечерва удри во автомобил

Слободен печат
Патнички воз на релација Скопје – Кочани вечерва околу 19 часот удрил во патничко возило на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог. Според првичните...
Вести Македонија Слајдер

Линијата нормализирана: Возот на релација Скопје-Кочани-Скопје повторно во сообраќај од попладнево

Слободен печат
Патничкиот воз на релација Скопје-Кочани-Скопје, по два дена прекин, повторно е во сообраќај. – Возот не сообраќаше два дена, откако во понеделникот во 17:20 часот,...
Вести Македонија Слајдер

„Македонски железници“ втор ден со линија помалку: Возот на релација Скопје-Кочани-Скопје излета од шини кај Овче поле, пругата и денеска празна

Слободен печат
Втор ден не сообраќа патничкиот воз Кочани – Велес – Скопје и обратно како последица на излетувањето од шините вчера попладне околу 17:20 минути пред...
Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Британски компании побараа од Владата да му помогне на Евростар: Групата моментално работи само со една услуга дневно помеѓу Париз и Лондон

Слободен печат
Британските бизнисмени ја повикаа Владата да го спаси Евростар, јавија лондонски медиуми, откако фирмата соопшти дека е близу до колапс по затворањето на границите поради...