КФСМ одлучи, нема шампион и нема испаѓање од Првата лига

Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) денеска соопшти дека е донесена одлука за завршување на Првата лига во машка конкуренција и тоа без да се прогласи шампион.

Одлуката за која гласаа екипите со убедливо мнозинство поминала на гласањето на Управниот одбор и таа е објавена на официјалиот сајт на КФСМ.

.
Нема да има испаѓање во понизок ранг, додека две екипи од Втората лига ќе бидат нови прволигаши следната сезона.

Останува да се види реакцијата на лидерот на табелата до прекинот на првенство, тимот на МЗТ Скопје Аеродром, кој се противеше на ваквата одлука и најави дури и напуштање лигата при ваков епилог.

Прочитајте и...  Ставрев ќе му суди на Реал Сосиедад во Лига Европа!

Поврзани вести

ЛШ: Челси и Севиља во осминафиналето (ВИДЕО)

Слободен печат

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат

Елмас и соиграчите во Наполи четири месеци не земале плата

Слободен печат

Се налутил бидејќи не седел на омиленото место во автобус и клубот го исфрли од тимот за ЛШ

Слободен печат

Планот на Фонт: Меси да остане, Гвардиола да дојде во Барселона

Слободен печат

ФОТО: Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Талин

Слободен печат

Остави Коментар