Tag : кошаркарска федерација на македонија

Кошарка Спорт

Во четврток ќе се знае кога ќе стартува кошаркарската прва лига

Слободен печат
Сезоната во два наврати беше одложена поради позитивни случаи на коронавирус, по што и здружението на прволигашите, како и Асоцијацијата на професионални кошаркари побараа веднаш...
Кошарка Спорт

Нов Американец во кошаркарската репрезентација: Вајли „уапсен“ во Бугарија, но сепак стигнал до Македонија

Благоја Георгиевски
Македонската кошаркарска репрезентација веројатно ќе има нов Американец за ноемврискиот квалификациски турнир за ЕП 2022 што треба да се игра во Талин, Естонија. Станува збор...
Кошарка Спорт

Коронавирус во КФСМ

Слободен печат
Проблемите за макбаксетот никако да стивнат, по појавата на коронавирус во екипите, сега коронавта влезе и во Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ). Имено, член на...
Кошарка Спорт

Кошаркарите се тестираат на корона пред стартот на првенството

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) организира тестирање на сите екипи кои се дел од Првата лига, со цел да се избегне ново одложување на сезоната....
Кошарка Спорт

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски
Кошаркарската сезона во Македонија ќе започне на 10. октомври, откако здружението на прволигаши и челниците на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) на вчерашниот состанок се...
Кошарка Спорт

Продолжува војната на зборови на релација МЗТ Скопје – КФСМ: Антиќ наместо да прифати критика, напаѓа со Лаги, навреди и инсинуации

Слободен печат
Препукувањата помеѓу Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) и екпиата на МЗТ Скопје продолжуваат и денеска. Откако во текот на денот КФСМ одговори на вчерашното писмо...
Кошарка Спорт

УО на КФСМ одлучи: Нема шампиони за оваа сезона

Слободен печат
Управниот одбор на кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) одлучи сите натпреварувања да завршат без прогласување на шампион откако сезоната е прекината поради пандемијата на коронавирусот....
Кошарка Спорт

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат
МЗТ Скопје Аеродром и Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) ја продолжуваат војната по одлуката да не биде прогласен шампион. Тимот од Аеродром бара да му...
Кошарка Спорт

ФИБА  ја поддржува одлуката на КФСМ да нема шампион

Слободен печат
Одлуката на Кошаркарската федерација на Северна Македонија да го прекине националното првенство да прогласи шампион и да има испаѓање од лигата, е дискрециско право на...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје влезе во војна со КФСМ: Перо Антиќ и неговите соработници повеќе не постојат за МЗТ Скопје Аеродром, се гледаме на суд

Слободен печат
Очекувано, само неколку неколку минути по одлуката на Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) да го прекине првенство и да не прогласи шампион,...
MacedonianAlbanian