ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО) - Слободен печат

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“. Аргентинецот влезе во фудбалската историја и стана првиот играч со шест освоени „Златни топки“.

Зад себе ги остави Кристијано Роналдо со пет на вечната листа, а Португалецот одлучи да не се појави на гала церемонијата во францускиот главен град.

Зад Меси и Роналдо се Мишел Платини, Јохан Кројф и Марко ван Бастен со по три „Златни топки“.

На видео записот погледнете ја реакцијата на неговиот помал син, четиригодишниот Матео кој ќе ви ги разгали срцата.

И додека скоро сите со стоечки овации го испратија и поздравија успехот на ѕвездата на Барселона и го слушаа неговиот говор, неговиот син беше пресреќен.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ му ја врачи наградата на Меси.

– Им благодарам на сите новинари кои гласаа за мене и сакаа да ја освојам наградата. Им благодарам и на колегите кои придонесоа во ова признание. Големо благодарам – истакна Меси.

Прочитај повеќе

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат

Ѓоковиќ по 50. пат се игра во осминафиналето на грен слем турнир

Слободен печат

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Слободен печат

Остави Коментар

19 − ten =

Прочитај повеќе

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен печат

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Слободен печат

Ливерпул го продолжува походот кон титулата, падна и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат

Ѓоковиќ го има најдобриот спаринг-партнер во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал го награди Бензема со нов договор

Слободен печат