• Франс фудбал

Ќе има ли „Златна топка“ и за најдобриот светски напаѓач Левандовски?

Главниот уредник на „Франс Фудбал“, Паскал Фере, ги коментираше зборовите на Лионел Меси за време на неговата церемонија за „Златната топка“ во понеделникот. Аргентинецот во својот говор кажа дека е правилно Роберт Левандовски да ја добие истата награда за минатата 2020 година. Тогаш не се гласаше поради пандемијата на коронавирусот, а за фаворит важеше токму …

Ќе има ли „Златна топка“ и за најдобриот светски напаѓач Левандовски? Read More »