Tag : матео

Спорт Фудбал

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“. Аргентинецот влезе во фудбалската историја и стана првиот...
Еспресо Шоу биз

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Слободен печат
Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео. Бочели...
Вести Свет

Поранешниот италијански премиер формира нова партија

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Матео Ренци денеска ја напушти владејачката Демократска партија (ПД) со цел да формирање на нова центристичка партија, што е ризичен потег кој...