1 C
Скопје

Ви нудиме одличен трик – Исчистете ја микробрановата печка со помош на половина лимон!

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите?

Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Се што ви треба е половина лимон и 300 милилитри вода, а постапката е многу едноставна.

1. Во еден сад ставете ја водата и исцедете половина лимон и додадете го и самиот лимон. Убаво измешајте.

2. Потоа садот ставете го во микробрановата печка и пуштете ја на најсилно.

3. Наместете ја да работи 5-10 минути.

Откако ќе пројде времето, ќе забележите дека благодарение на пареата, мрснотијата од ѕидовите на микробрановата е стопена. Потоа, земете памучна крпа и целосно пребришете ја внатрешноста на микробрановата печка. Брзо, лесно и едноставно, веќе имате комплетно чиста микробранова печка, која притоа има и освежителен лимонов мирис.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Џеј Ло како ангел целосно гола во новиот спот

Поврзани вести

ВИДЕО: Нетфликс работи на втората сезона од серијата „Bridgerton“

Слободен печат

ФОТО | Бизарно: Раперката ја ископала својата мртва мачка па ја зготвила

Слободен печат

„Википедија“ бележи 20 години постоење: Бесплатна енциклопедија за цел свет

Слободен Печат

Душко Тошиќ со нова љубовна афера? Карлеуша не остана без коментар

Слободен Печат

На Владо Георгиев му ја укинааа забраната од 10 години за влез во Црна Гора

Слободен печат

Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Слободен Печат

Остави Коментар