18 C
Скопје

Tag : половина

Слајдер Хроника

Шефот на балканскиот нарко картел уапсен со половина тон кокаин во Колумбија

Горан Наумовски
Црногорскиот државјанин Иван Армуш е уапсен во неделата во голема акција на колумбиската полиција. Тој е „означен“ како еден од водачите на балканскиот нарко картел....
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Тренинг за тенка половина и обликуван задник: За тело од соништата потребно е да издвоите само 15 минути дневно!

Слободен печат
Со овој 15-минутен тренинг резултатите нема да изостанат… Доколку мислите дека за совршена фигура потребно е во теретаната да поминувате по неколку часа дневно, се...
Свет

Протекоа личните податоци за половина милијарда корисници на Фејсбук

Слободен печат
На Интернет денеска се појавија личните податоци на над половина милијарда корисници на Фејсбук и уште еднаш укажаа на тешкотиите што оваа компанија ги има...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британски таблоид треба да ѝ исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат
Уредникот на магазинот „Mail on Sunday“, британскиот таблоид мора да исплати повеќе од половина милион евра за трошоците од судската постапка откако го загуби спорот...
Вести Македонија

Анкета: Повеќе од половина од граѓаните нема да се вакцинираат против Ковид-19

Горан Наумовски
Повеќе од половина од граѓаните не би се вакцинирале против ковид-19, покажува новата анкета на Телма и МЦМС, изработена од агенцијата „М проспект“, која го...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во куќата што ја купиле, пронашле богатство вредно половина милион евра – Парите ќе завршат во општинската каса

Слободен печат
Општината Морез во источна Франција неодамна купила куќа за 130.000 евра, а во стаклени тегни во внатрешноста пронашле повеќе од илјада златници и пет златни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се за убавина: Плати 100.000 евра за да има најтенка половина во светот, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дора Родригез, поранешна кандидатка на изборот „Мис универзум“, ги шокира 100.000-те следбеници на својот инстаграм-профил покажувајќи ја својата претенка половина, која е дело на пластични...
Вести Економија

Бензините и дизелот поевтинуваат за 0,50 денари

Слободен печат
Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 0,50 денари за литар, додека цената на екстра лесното масло за домаќинство останува...
Вести Економија

Економијата на Франција на пат кон силно опоравување

Слободен печат
Француската економија драстично ќе се опорави во втората половина од оваа година, по падот во првите шест месеци предизвикан од преземените мерки при борбата со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладата милјардерка на светот, една од сестрите на добро познатото семејство Кардашијан, Кајли Џенер повторно се најде на мета на критики поради една фотографија –...