17 C
Скопје

Како да се ослободите од пајаците во домот?

Во ладните периоди од годината пајаците и сличните бубачки едвај чекаат да го отворите прозорецот или вратата за тие да се вселат во вашиот дом на потопло. Многу луѓе без оглед дали живеат во куќа или стан имаат проблем со пајаци во домот. Но без грижа, постои решение и за тој проблем, еве што би можело да ви помогне на лесен начин да се справите со нив…

Нане – неколку капки етерично масло од нане со додаток на средство за миење садови и вода е одлично оружје за да го спасите домот од пајаците. Испрскајте со оваа мешавина околу прозорците и вратите и на другите места каде што мислите дека пајаците можат да прават легла.

Прочитајте и...  Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Оцет и кокосово масло – измешајте ги овие две состојки и применете ја смесата како што е наведено во погорниот пример.

Лимон и портокал – пајаците не го сакаат лимонот, па затоа лимонот и портокалот се добри за спас од пајаците, а и за свеж и пријатен мирис во домот.

Поврзани вести

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Слободен Печат

Во Дојран се снимаат завршните сцени од македонско-грчко-германскиот филм „Зад стоговите сено“

Слободен Печат

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време на пандемија

Слободен Печат

Зошто некои лица кои прележале ковид-19 не можат да јадат кромид?

Слободен печат

Менди Мур и Тејлор Голдсмит станаа родители

Слободен Печат

Ова е препорачаната количина на црвено месо што можете да ја консумирате во еден ден

Слободен печат

Остави Коментар