Како бебе го фрлиле во контејнер, а денес е милионер – Запознајте го Фреди Фигерс! (ВИДЕО)

Името Фреди Фигерс е едно од оние кои овие денови најмногу се споменуваат на социјалните мрежи, а се поради фактот дека станува збор за човек кој неговата мајка кога бил бебе го оставила во контејнер, а денес тој е на чело на компанија вредна 62 милиони долари.

Имено, тој е роден на Флорида и неговата мајка веднаш по породувањето го напуштила, а го вдомиле Нејтан и Бети Фигерс, кога бил стар само два дена.

Фреди е иноватор, поточно основач и извршен директор на компанијата „Figgers Communication” а од своето рано детство се занимава со технологја.

Имено како што пишува „Bored Panda“, Фреди на само девет години го поправил својот прв компјутер, а на 12 работел како компјутерски техничар, а три години подоцна ја основал својата компанија.

Прочитајте и...  Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Запознајте го Фреди Фигерс…

Прочитај повеќе

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, започнува самостоен живот подалеку од целата семејна драма!

Слободен Печат

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ужива во бременоста и повеќе не се крие од јавноста: Ќерката на Арнолд Шварценегер го прошета трудничкиот стомак! (ФОТО)

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат

Водителот Стефан Лазаров започна Јутјуб кариера: Ви ветувам многу „луди“ видеа!

Слободен Печат

Болницата во Бергамо за првпат по 137 дена нема пациенти на интензивна нега

Слободен печат

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а вака изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Слободен печат

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува ноќе и пие со Адел

Слободен печат