19.8 C
Скопје

Tag : млад

Хроника

Тешко повреден млад градежник во центарот на Скопје

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен И.Љ.(25). Според...
Хроника

Млад скопјанец сакала да убие двајца познаници

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела убиство  и...
Хроника

Млад мотоциклист повреди пешак во Велес

Вчера околу 19.50 часот на улицата „АСНОМ“ во Велес, мопед „кивеј“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.С.(19) од Велес, удрил во малолетен пешак, информира...
Хроника

Загина млад возач во несреќа кај Славонски Брод

Ноческа во 1.20 часот во месноста Трњани близу Славонски Брод, се случила сообраќајна незгода во која загина 25-годишникот кој управувал автомобил. Според првичните информации возачот...
Хроника

Млад гостиварец ја претепал мајка си со стап

Четириресет и четиригодишна гостиварка вчера во 17 часот во СВР Тетово пријавила дека во нивната семејна куќа околу 15 часот физички била нападната од нејзиниот...
Вести Македонија

Почина млад битолчанец кој синоќа побегнал од болница

Горан Наумовски
Триесет и петгодишниот битолчанец почина од коронавирусот, откако претходно избегал од Ковид центарот во Битола каде што бил хоспитализиран. По бегството, полицијата веднаш почнала да...
Живот Магазин Магазин слајдер

„Електричнo“ сини очи: Племе поради генетска мутација стана хит на социјалните мрежи

Слободен Печат
Едно племе од островот Батон во Индонезија стана хит меѓу фотографите, но и на социјалните мрежи, поради невообичаените продорни сини очи и бронзениот тен.  ...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во 40 секунди прикажан целиот хорор на коронавирусот: Брутална видео порака за младите кои не ги почитуваат мерките (ВИДЕО)

Слободен печат
Државите низ целиот свет се мачат со младите, кои со попуштањето на мерките одлучија да се вратат на опуштениот живот. Нивните излегувања во барови и...
Хроника

Затвор за убиецот на младиот кошаркар на МЗТ во Ново Лисиче

Скопјанецот А.Т. (18 години), обвинет за убиството на младиот кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски (17 години), е осуден на три години затвор. Убиството се...
Магазин Магазин слајдер

Повозрасните жени секогаш „бркаат“ млади мажи: Дознајте зошто е тоа така!

Васко Спасоски
Според авторот Линда Лоун, терминот „cougar“ (пума) обично се користи за жена над 35 години која сексуално ја привлекуваат мажи осум или повеќе години помлади...