успех Archives - Слободен печат

Tag : успех

Жена Магазин

5 докажани начини за успешно интервју за работа

Слободен печат
Доколку сакате да  ги добиете условите што ги сакате при интревју за работа треба да имате предвид неколку работи: да се подготвите за интервјуто, да...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ПЕЧАТ 2019: За Владата економска година, за опозицијата економска пропаст

Војислав Мојсовски
Намалување на невработеноста до 17,1 отсто во третиот квартал од годинава, за кога постојат последни статистички податоци, за разлика од истиот период лани кога била...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

Како бебе го фрлиле во контејнер, а денес е милионер – Запознајте го Фреди Фигерс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Името Фреди Фигерс е едно од оние кои овие денови најмногу се споменуваат на социјалните мрежи, а се поради фактот дека станува збор за човек...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
Еспресо Хороскоп

Овие личности ги очекува огромна промена: 4 хороскопски знаци кои дефинитивно ќе успеат во животот!

Слободен Печат
БИК Биковите се настроени кон естетиката. Нив им е многу важно во каков простор живеат, што имаат на ѕидовите, но тоа што им е најважно...
Вести Планета

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ПРОТИВ МАЛАТА ГРЕТА: Нејзиниот успех не бил случаен?!

Слободен печат
За само неколку месеци, Грета Тунберг од осамена девојка која протестираше пред шведскиот парламент стана меѓународен феномен. Противниците на Грета често се обидуваат нејзиниот подем...
Вести Ви Препорачуваме Планета

МИЛИОНСКИ ПРИХОДИ Овој бизнис во Европа доживува успех

Горан Наумовски
Во последите 100 години бројот на тигари кои живеат во природа се смалил за 90 отсто, па сега ширум светот ги има едвај 3.900. Трговијата...
Вести Македонија

Жерновски: Професионален дипломатски кадар, не е случаен постигнатиот успех

Слободен печат
Се води сметка да се има професионален дипломатски кадар и не случајно сега е успехот што го постигнуваме. Постои подготвеност за разговор за повеќе претставници...
Жена Магазин

Муабет со Аверел: Нашите манекенки не вложуваат ништо, ни ментално ни физички, за да успеат!

Јасмина Кантарџиева Димков
Со нашата легенда во модна фотографија, Зоран Поповски – Аверел, муабетиме на тема модна фотографија и македонски модели. -Со фотографија се бавам половина век. Имав...