9 C
Скопје

Tag : успех

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Ова се филмовите на кои им се предвидува успех на претстојното доделување на Оскари

Слободен печат
Оваа година, околностите се поинакви кога станува збор за филмските награди, па така многу најавувани блокбастери се одложени, а филмовите од алтернативните продукции и стриминг...
Вести Македонија

Спасовски: Очекувам успех во издавањето на еврообврзницата

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски денеска изјави дека во текот на денов се прават анализи, подготовки и разговори околу најавеното издавање на еврообврзницата за што е почната...
Вести Економија

Грција подготвува план за рестартирање на туризмот, деталите за неколку дена

Слободен печат
– Ова лето нема да биде како ланското и не треба да се прави споредба, но Владата подготвува план како да го рестартира туризмот кој...
Вести Свет Слајдер

Бебе тешко 800 грама го победи коронавирусот: Цел свет го слави овој успех, животот е посилен од Ковид-19

Слободен печат
Бебе родено во иранскиот град Јазд, тешко 800 грама, го победило коронавирусот, соопштиле иранските медиуми. Заменикот ректор на Универзитетот за медицински науки Јазд Шехид Махмуд...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Од денеска ние сме НАТО

Денеска го остваруваме најголемиот успех на нашата земја. Знамето на Македонија се развиори во седиштетот на НАТО.Патот беше долг. Биддете горди мои сограѓани. Ние денеска...
Вести Македонија

Брнс го поздрави успехот што за три години го оствари досегашниот парламентарен состав

Слободен печат
По распуштањето на деветтиот парламентарен состав во историјата на Северна Македонија, би сакала да го поздравам значителниот успех постигнат во минатите три години, напиша денеска...
Жена Магазин

5 докажани начини за успешно интервју за работа

Слободен печат
Доколку сакате да  ги добиете условите што ги сакате при интревју за работа треба да имате предвид неколку работи: да се подготвите за интервјуто, да...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ПЕЧАТ 2019: За Владата економска година, за опозицијата економска пропаст

Слободен печат
Намалување на невработеноста до 17,1 отсто во третиот квартал од годинава, за кога постојат последни статистички податоци, за разлика од истиот период лани кога била...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

Како бебе го фрлиле во контејнер, а денес е милионер – Запознајте го Фреди Фигерс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Името Фреди Фигерс е едно од оние кои овие денови најмногу се споменуваат на социјалните мрежи, а се поради фактот дека станува збор за човек...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...