18 C
Скопје

Кајли Џенер повторно на тронот, заработила вртоглави 540 милиони долари

Тајната за неверојатната заработка на Кајли е во продажбата на 51 процент на нејзиниот бренд „Kylie Cosmetics“.

Фото: Инстаграм

Глобалната пандемија на коронавирусот и тоа како остави трага во светот на шоубизнисот, а сето тоа влијаеше и на заработката во забавната индустрија. Сепак, на некои овие кризни времиња ниту малку не им влијаеа, а во таа група влегува и најмладата членка на кланот Кардашијан-Џенер.

Фото: Инстаграм

Секоја година „Forbes“ ја објавува својата листа со заработката на славните, а оваа година 22-годишната Кајли, која воедно е и најмладата милијардерка во светот, убедливо води на топ листата со најплатените ѕвезди во оваа година со заработка од 540 милиони долари.

Фото: Инстаграм

Тајната за неверојатната заработка на Кајли е во продажбата на 51 процент на нејзиниот бренд „Kylie Cosmetics“, на познатиот „Coty“ и покрај бројните шпекулации за манипулациите околу вистинската вредност на нејзиниот бренд со цел да ја напумпа цената.

Прочитајте и...  ФОТО: Покрај актерството, Шерон Стоун има талент и за друга уметност
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Ирена Трајкова

Март ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знаци, проверете зошто

Слободен Печат

Остави Коментар