Јорданчо Давитков ќе биде нов тренер на КК Струмица

фото: facebook.com/jordanco.davitkov

Поранешниот македонски селектор Јорданчо Давитков по 15 години повторно ќе има тренерски ангажман во нашата земја.

Се враќа во Струмица, во градот каде трипати работеше како тренер, во Поло Трејд, Неметали Огражден и во Струмица која ја водеше во сезоната 2007/2008.

Токму во таа сезона беше дел и од финалето во шампионатот кога со 4:3 во серијата загуби од Фени Индустри.

Струмичани годинава се борат за опстанок во елитата, моментно во Првата лига се на последната 12 позиција со 15 бодови по 13 кола.

Дебито на клупата Давитков ќе го има на 5 февруари кога Струмица ќе му гостува на Феникс 2010

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот