7 C
Скопје

Tag : јорданчо давитков

Кошарка Спорт

Јорданчо Давитков се враќа во Европа и ќе седи на клупата на Пеќ

Слободен печат
Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков е нов тренер на екипата на Пеќ. Ангажманот во косовскиот прволигаш значи враќање на Давитков во европската...
Кошарка Спорт

Давитков: Антиќ направи грешки во чекори

Слободен печат
Поранешниот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија ги обвини челниците на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) за неговата смена, односно непродолжувањето на договорот. Давитков ја...
Кошарка Спорт

Поранешниот селектор Давитков ја напушти кувајтската Кадсија

Слободен печат
Јорданчо Давитков официјално се раздели со кошаркарскиот клуб од Кувајт, Кадсија. Оваа информација поранешниот селектор на нашата сениорска кошаркарска репрезентација ја потврди на својот фејсбук...
Кошарка Спорт

Давитков „удри“ по федерацијата: Јоцо што се замараш со „ОВИЕ“ играчи…!

Слободен печат
Денеска претседателот на македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ потврди дека му е истечен договорот на досегашниот селектор на сениорите, Јорданчо Давитков. На неформалната средба со...
Кошарка Спорт

На Давитков му заврши договорот, со нов селектор на патот кон ЕП 2021!

Слободен печат
Нема да му биде понуден нов договор на Давитков и наскоро се очекува да имаме нов селектор на сениорите. Моментно се водат разговори, има согласности...