• прва кошаркарска лига

Кошаркарите на МЗТ Скопје до убедлива победа над Куманово, Кожув го изненади ТФТ

МЗТ Скопје Аеродром ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Куманово (88:68) во меч од 17 коло од Првата македонска кошаркарска лига, по кој актуелниот шампион останува на врвот со учинок од 15-2 и најмалку една победа повеќе во однос на најголемиот ривал Пелистер. Играчите на Драган Николиќ одиграа рутински, најголемата предност ја обезбедија во …

Кошаркарите на МЗТ Скопје до убедлива победа над Куманово, Кожув го изненади ТФТ Read More »