Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Пејачките Јелена Карлеуша и Северина Којиќ важат за едни од најголемите ѕвезди, но и модни инспирации кога е во модата прашање.

Секоја на свој начин е оригинална кога станува збор за стајлинг.

Бидејќи туфните се секогаш во мода и може да ги комбинирате на повеќе начини, овој пат Јелена Карлеуша и Северина се облекоа во иста модна комбинација.

Станува збор за летен комбинизон – шорц и апсолутно е хит кај дамите со стил.

Оваа модна комбинација Карлеуша ја дополни со шешир и модерни очила за сонце, додека пак Северина ја дополни со очила и модерна торба..

Погледнете ги двете пејачки и сами проценете на која подобро и стои:

Фото: Инстаграм
Прочитајте и...  Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Прочитај повеќе

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат