4 C
Скопје

Јагнешки бут со рузмарин


СОСТОЈКИ
– 1 јагнешки бут, отприлика 2-2,5 кг, обескостен
За маринадата
– 2 лажици сечкан свеж рузмарин
–  2 лажици свежо сечкана мајчина душичка
–  рендана кора од 2 лимона
–  6 чешниња лук
– 130 мл маслиново масло
– 3 свежи листови лавор

ПОДГОТОВКА
Лукот згмечете го и во еден сад измешајте го со другите состојки за маринадата, но не додавајте сол. Со нож направете засеци длабоки околу 2,5 см низ месото. Ставете го месото во неметален сад со засеците надолу и полејте го со маринадата. Убаво премачкајте го од сите страни, покријте го садот и оставете го во фрижидер. Уште подобро е ако го оставите преку ноќ да стои во маринадата. Така ќе ги впие сите вкусови од нејзе.
Пред да го готвите месото, загрејте ја рерната на 200 степени, зачинете го од двете страни со сол и ставете го да се пече 45 минути, односно додека добие убава светло кафеава боја, или еден час ако сакате да е добро печено. Потоа извадете го од рерна и оставете го да се одмори десеттина минути. Ако сакате, можете да го потпечете на загреана скара по 10 минути од секоја страба, за да добие крцкава коричка.
Соковите од тавата во која се печеше месото ставете ги во мал сад и со лажица отстранете ја мрснотијата. Чувајте го на топло, и послужете го сосот заедно со месото.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 26 февруари: Разбудете ги и другите околу вас и подигнете им ја свеста

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар