Италијански весник објави снимка од примопредавањето на пари меѓу Боки 13, Зоки Кичеец и Камчев (ВИДЕО)

Италијански весник  La Verita објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев.

Италијанскиот весник утрово го објави видеото на кое се гледа броењето на парите, како и излегувањето на Боки 13 и Зоки Кичеец од кај Орце Камчев. Притоа е пуштен и дел од разговорот меѓу Орце Камчев и Бoки 13, на кое Боки му објаснува на Камчев дека понеделник, најдоцна вторник ќе биде ослободен.

Бојан 13: „Во понеделник ќе ве ослободат.“

Орце: „Добро.“

Бојан 13: „Вторник најкасно веројатно. Врховен ќе ве ослободи.“

Орце: „Врховен, не може да дојде до врховен до понеделник.“

Боки 13: „Да, тогаш ќе дојде. Нема да употреби СЈО вонредни правни лекови, нема ништо да употреби.“

Прочитајте и...  АНАЛИЗА: Има ли можност да не се наплатува камата за грејс периодот? Банките лани од камати и провизии заработиле 114 милиони евра!

Орце: „А Апелација?!“

Боки 13: „Па Апелација ќе ве одбие. Вие се жалите во Апелација, да бидете спремни. Врховен се жалите, како втор степен. Начелното правно лице и советот се повикова автоматски. Нема да употреби Катица никакви вонредни правни лекови да го продужува, да го одолговлекува, понеделник вторник вие сте на слобода.“

Прочитај повеќе

Болничар поради коронавирусот ја уби својата девојка – лекарка: Мислел дека го заразила, но резултатите покажаа друго

Слободен печат

Здравствената криза да не се користи за нарушување на човековите права, апелираат невладините организации

Слободен печат

Во Италија дозволена продажба на цвеќиња, растенија и семе

Слободен печат

Се огласи осудениот Талески: Судскиот процес беше сè, само не потрага по ВИСТИНАТА, тоа беше циркус за јавноста

Слободен печат

По примерот на Кина и Јужна Кореја воведени мерки за дезинфекција на улици ширум Франција

Слободен печат

Гувернерот на Њујорк предупредува: За 6 дена ќе останеме без респиратори ако продолжи вака

Слободен печат

2 comments

m-r.Slobodan Dimitrovski 08/08/2019 - 10:04 at 10:04

требе се да му се конфискува се што има стекнато на непоштен начин и да си го тера занаетот за да живее ако има правна држава да го стаса еврејска клетва да имаш па да немаш се.

Reply
VASKO 08/08/2019 - 10:19 at 10:19

ДАЛИ МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ ОДГОВОРИ ШТО ФАКУЛТЕТ ИМА Б13. ЗНАЕ ЛИ /? ПА НЕМОЖЕ ЛИ ТОЈ КАКО СИТЕ НОРМАЛНИ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ДА ЖИВЕЕ? ДАЛИ ГО ИМА ТОА НЕГДЕ ВО СВЕТОТ? БРУКА ЗА ДРЖАВАТА ОД ТАКВИТЕ ЛУГЕ НЕ ЛУГЕ ЕЕ ЗНАЕТЕ ЛИ БУГАРИТЕ ШТО ВИКААТ ОБАЧЕ ПОТРСИ ЕДИН К.. НАМЕРИ ДВА! ЕМИ ОБАЧЕ СЕГА КАКВО?
ТОЈ НЕЕ КРИВ ЗА НИШТО ЃЕ ВИДИМЕ ТИЕ ВО СУДОТ КОЛКУ ЌЕ БАРААТ ТОА Е ИГРА БУГАРИТЕ ВИКААТ ПАРИТЕ ПРАВАТ ИГРАТА БРАТКО!………………………………..

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МНР: Со лет од Берлин и Бон вратени уште 180 македонски граѓани

Слободен печат

Спасовски го осуди нападот врз девојката од Штип: Никој не треба да живее во страв или тортура

Слободен печат

Димитров: Првпат сме на состанок на НАТО како полноправна членка, потребна силна солидарост во корона кризата

МИА Агенција

„Одев со Пепи ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“ – раскажува тепаното девојче од Штип (ВИДЕО)

Слободен печат

Морничави сцени од Еквадор: Армијата собира лешови од улица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Продолжува да опаѓа бројот на новозаразени лица со коронавирусот во Италија

Слободен печат