24.8 C
Скопје

Tag : Боки 13

Вести Слајдер Хроника

Апелација ќе расправа за жалбите за затворските казни за Јовановски и Јанева

Слободен печат
Апелацискиот суд во Скопје денеска на седница треба да ги рагледа жалбите за првостепената пресуда за случајот „Рекет“ со која Бојан Јовановски – Боки 13...
Вести Македонија

За Шекеринска смешен е обидот дополнително да се политизира случајот со Боки 13 и Јанева

Слободен печат
 Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска одговарајќи на новинарско прашање што правел еден миниситер за одбрана во домашна атмосфера со Боки 13 и Катица Јанева,...
Вести Слајдер Хроника

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

Слободен печат
 Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан...
Слајдер Хроника

Боки-13 тврди: Сведокот лаже

МИА Агенција
Судот даде пауза на денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз”, со цел смирување на ситуацијата по исказот на сведокот на Јованка Стојановска – Кухар, дека...
Хроника

Кухар сведочеше против Боки-13, го обвини за измама на 250.000 евра 

МИА Агенција
Дипломираниот инженер Јованка Стојановска – Кухар, на прво обвинетиот Бојан Јовановски, во случајот „Меѓународен сојуз” дала околу 250 илјади евра со цел на инвестиција. Сведокот...
Вести Македонија Слајдер

Камчев: Преработував го*на

Лука Андреев
Сатирично и со потсмев сведокот Орце Камчев одговараше на директните прашања на обвинетиот Бојан Јовановски во предметот ‘Меѓународен сојуз’. Откако претходно кажа кој се доаѓал...
Вести Македонија Слајдер

Камчев: Како да сведочам кога Обвинителството ми го наруши кредибилитетот?

Лука Андреев
Барам да бидам изземен како сведок, бидејќи законот во државата и онака го кршат Обвинителството и судот, истакна сведокот Орце Камчев на судењето за ‘Меѓународен...
Вести Македонија Слајдер

Сведокот Дика за организацијата на Боки13: Потпишував нешто, но не знаев што

Лука Андреев
Во преполна судница, во стариот објект на судот, продолжи судењето во случајот ‘Меѓународен сојуз’, на кое сведочат Агапи Дика и бизнисменот Орце Камчев. Започнувајќи го...
Вести Македонија

Заврши презентацијата на материјални докази од страна на обвинителстовото во случајот „Меѓународен сојуз“

Слободен печат
Со презентација на материјални докази денеска во Кривичниот суд Скопје, продолжи судењето за случајот „Меѓународен сојуз“. Обвинителката Ивана Трајковска, објасни дека со изведување на овие...
Вести Македонија

Правилата за кандидатура за претседател на СДСМ се јасни, посакувам да имам противкандидат, вели Заев

Слободен печат
Постапката за кандидатурите ќе почне набрзо. Правилата се јасни за да бидете претседател на СДСМ прво треба да бидете член на СДСМ, второ треба да...