Tag : Боки 13

Вести Македонија

Боки 13: Единствено ќе ме спречат доколку ме лишат од живот

Одговорно ви тврдам дека нема да ме спречат во што и да сакаат да применат и било кои методи на уцени и на закани. Единствено...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 пријавил 40 функционери и бизнисмени

Горан Наумовски
Бојан Јовановски попознат како Боки-13 осуден во аферата „Рекет“, денеска повторно е спроведен од истражниот затвор „Скопје” до Јавното обвинителството, каде што поднесува десетина кривични...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Бидејќи Шекеринска се среќавала со осудените во „Рекет“, да каже колку пара обувки и униформи за војниците може да се купат со 1,5 милиони евра

Слободен печат
Дали Радмила Шекеринска знае колку пара војнички обувки и униформа можеле да се набават со 1,5 милиони евра изрекетирани пари во торбата Луј Витон. Дали...
Вести Македонија Слајдер

Објавена снимка од домот на Бојан Јовановски во друштво со Катица Јанева и Радмила Шекеринска?

Слободен печат
Денеска на Јутјуб е објавена видеоснимка на која се гледа како во домашна атмосфера седи Бојан Јованоски-Боки 13 заедно со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 повторно во обвинителството

Горан Наумовски
Бојан Јовановски попознат како Боки 13 кој е осуден на девет години затвор во случајот „Рекет“, денеска повторно е во Јавното обвинителтво каде дава исказ...
Вести Македонија Слајдер

Јовановски ќе дава нов исказ во Обвинителство

Горан Наумовски
Првоосудениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски, познат како Боки-13 денеска, на свое барање ќе дава нов исказ во Обвинителството за организиран криминал. Како што дознаваме,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пресуда за „Рекет“: Незадоволни и адвокатите и обвинителите

Горан Наумовски
Во јавноста преовладуваат поделени мислења за правичноста на вчерашната пресуда за аферата „Рекет“, во која на првообвинетиот Бојан Јовановски познат како Боки-13 му беа првостепено...
Вести Македонија Слајдер

Дуковски: Во телефонот на Бојан има разговори, ОЈО се спротивставуваше на тој доказ

Слободен печат
Бранителот на Бојан Јовановски, адвокатот Сашо Дуковски во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека Обвинителството апсолутно не го докажало обвинението и ова е еден...
Вести Македонија

Во „Рекет“ завршни зборови на Боки 13 и Јанева

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд завршни зборови треба да дадат Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Катица Јанева, обвинети во случајот „Рекет“. Јовановски е првообвинет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ДНК со нова песна: Во спотот глумат Заев, Мицкоски, Боки 13, Вучиќ, Есма, Тоше, Кире, Лила и уште десетина други (ВИДЕО)

Слободен печат
За некого овие денови на карантин и изолација се денови за седење дома и уживање, но ова не важи и за момците од ДНК кои...