Tag : рекет

Останатo Спорт

Пике го номинираше Ноле, го чекаме одговорот на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Спортските натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, клубовите и играчите се во домашна изолација со цел да се спречи ширењето на заразата. Спортистите...
Вести Македонија

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет” се начин за одолговлекување на постапката

Слободен печат
Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет” судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...
Хроника

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет” се начин за одолговлекување на постапката

Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет” судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...
Хроника

Одложен е „Рекет“ поради нарушеното здравје на Јанева

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Рекет“ се одлага затоа што адвокатите на Катица Јанева го известиле Кривичниот суд дека користат мерки на Владата кои ги ослободуваат од...
Вести Македонија Слајдер

Јанева користела мобилен од сестра и кој го добила на наградна игра (ВИДЕО)

Катица Јанева освен приход од плата на трансакциските сметки немала екстра приходи. Според Анкетниот лист, таа немала зголемен имот, а регистрирано е зголемување во кредитното...
Вести Македонија Слајдер

Четворица обвинители ќе и бидат сведоци на Јанева

Обвинителите Ленче Ристовска, Фатиме Фетаи, Трајче Пеливанов и Гаврил Бубевски се првите сведоци второобвинетата во аферата „Рекет“ Катица Јанева. Четворицата сведоци ќе сведочат откако на...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 презентира брендирана облека која му ја конфискува државата (ВИДЕО)

Повеќе од еден час Бојан Јовановски, првообвинет во аферата “Рекет” денеска во судница презентира десетици фотографии каде тој позира додека носи разни торби, наочари за...
Вести Македонија

Продолжува судењето за „Рекет“

Слободен печат
Судењето против Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, обвинети во предметот „Рекет“, денеска продолжува во Кривичниот суд во Скопје. На минатото рочиште завршија исказите на...
Вести Македонија Слајдер

Доказите на Јанева делумно ќе бидат тајни за јавноста

Горан Наумовски
Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски во денешната презентација на листата на материјални докази пред судот информираше дека од обвинителката Вилма Рускоска добил известување дека...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 добил 150 илјади евра за купување лекарства и облека за Марина Туцаковиќ

Горан Наумовски
Сто и педесет илјади евра му дадовме на Бојан Јовановски за набавка на лекарствата за мојата сопруга Марина Туцаковиќ. Во таа сума се и парите...