ИСТО КАКО ЧИЛАВЕРТ: Голман изведе слободен и погоди во 89 минута! (ВИДЕО)

Беа одиграни мечевите од 27 коло во втората норвешка лига, а рундата го одбележа 25-годишниот голман на екипата Уленаскер/Киса, Стефан Хагеруп.

Овој тим гостуваше кај составот на Скеид и имаше негатива до самиот финиш на натпреварот.

Тогаш на сцена стапи Хагеруп, одлучи да го изведе слободниот удар и одлични реализираше за израмнување.

Секако, овој гол веднаш ги потсети сите љубители на фудбалот на некои голмани од минатото, како Чилаверт или Рожерио Сени.

Хагеруп голот за 1:1 го постигна во 89. минута од средбата, а четири минути подоцна, во последните моменти од мечот, Диоманде погоди за пресврт и победа на гостите.

Прочитајте и...  Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама...

Прочитај повеќе

Ибра: Доколку од првиот ден играв за Милан, ќе бевме шампиони!

Слободен печат

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат