• слободен удар

Новак го победи Новак

Ха-ха, ви реков. Ние создадовме чудовиште, напиша Ник Кирјос на социјалната мрежа Твитер, обраќајќи им се на своите сонародници, откако Новак Ѓоковиќ победи на Отвореното првенство во тенис на Австралија. Колку и да претерал, единствениот на тој континент, кој лани, во јануари, застана во одбрана на својот колега, остана доследен, а не е далеку ни …

Новак го победи Новак Read More »